DENNÍ LÍČENÍ

MOJE BEAUTY RUTINA

 

Zní to jako z okruhu maturitních témat z angličtiny a moc se mi do toho nechtělo, ale znepokojivé množství mých klientek se mě na to ptá.
V drtivé většině případů během líčení padne také klasická věta: „Tohle kdybych měla dělat každé ráno, to abych vstávala tak o 2 hodiny dřív.“

 

K tomu bych ráda poznamenala, že si nemyslím, že by někdo z nás smrtelníků (mimo modelek, hereček, vysoko postavených političek, atp)
potřeboval nebo dokonce chtěl každé ráno podstupovat stejnou proceduru, jako když vás líčím na svatbu, ples nebo jinou významnou událost. Na to prostě ve všední den kapacita není. Zná to asi většina žen a můj velký obdiv patří těm, které si kvůli líčení opravdu přivstanou.

 

Zatímco já vás na slavnostní události čančám okolo 30-75 minut, ráno má běžná žena na svoje denní líčení odhadem 5-10 minut. A tam prostě nenacpete pokročilé techniky, nepoužijete 15 štětců ani nevytáhnete 5 různých paletek stínů, nebudete si lepit trsy řas a nenamixujete 3 rozdílné make-upy a rozjasňující sérum, abyste dosáhly perfektního výsledku.

 

Ne, ráno obvykle sáhneme pouze po něčem, co nám trochu sjednotí pleť, lehce přejedeme obočí, řasenkou postrašíme řasy a opravdoví fajnšmekři si aplikují tvářenku nebo bronzer. Možná. A to je v pořádku. Ani já nejsem jiná, pokud už se vůbec obtěžuju s tím se nalíčit, dělám to přesně takto. Malý tip: hoďte si pro všechny případy do kabelky výraznou rtěnku, pomůže vám v případě potřeby rychle navodit dojem většího nalíčení a o 100% zvýší sebevědomí.

 

Každá z nás má zajeté líčící rituály a osvědčené postupy, a ty vesměs opakujeme každý den. Čas od času neuškodí vyzkoušet něco nového, ale doporučuji experimenty dělat o víkendu nebo si na ně vyhradit delší čas. Jednak tím předejdete stresu, že nestíháte a ještě máte každé oko jiné, a navíc to budete moct udělat pořádně. Trénink dělá mistra, a tak pokud vám něco zpočátku nepůjde, neházejte flintu do žita a zkoušejte to dál. Nebo mi napište o individuální kurzík a já vás vyškolím. 🙂

 

Sdělím vám jedno velké tajemství – neexistuje žádné univerzální pravidlo, jak na make-up. Není nutné mít ve všední den výrazné líčení, přestože se nás Instagram pokouší přesvědčit o opaku. Pokud si to situace nežádá nebo když se nám nechce, no a co, všechny ženy jsou krásné od přírody. A pokud chcete být středem pozornosti, zvolte klidně kouřovky a tmavé rty. Zapomeňme na zastaralé poučky typu méně je více, na všechny jarní a zimní typy a že výrazné mohou být buď oči nebo rty. Make-up je hra a vše je dovoleno. A záleží to čistě jen na vás a vaší náladě!

 

A na závěr dobrá rada nad zlato – každý make-up vypadá lépe na pěstěné pleti. Určitě už jste to někdy slyšeli a určitě jste to neslyšeli rádi, ale je to tak. Raději ráno z těch 10 minut líčení věnujte 2 minuty ve prospěch péče o pleť. Vaše pleť vám poděkuje a za krátkou dobu jistě uvidíte rozdíl. Večerní odlíčení, vyčištění a hydratace je pak samozřejmostí. O nutnosti používání olejíčků, přípravků proti stárnutí a SPF ochrany zase někdy příště. 🙂

 

 

A jaká je ta vaše rutina? Máte nějaké must have produkty, bez kterých se neobejdete?

 

vizážistka červená rtěnka